Jdi na obsah Jdi na menu
 


fotografické variace na texty písní Radůzy

Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou vytvořit soubor fotografií na motivy básní, textů. Dlouho jsem přemýšlel jaké texty použít. Probíral jsem básně J.Kainara, jehož texty ve svých písních použil například V.Mišík, V. Olmerová a ze současníků L.Vondráčková ale nakonec jsem se rozhodl pro moji oblíbenou zpěvačku a písničkářku RADŮZU, která mě učarovala nejen zpěvem ale i texty, které v sobě mají spousty citu, něhy, pokory, emocí a rozhodně nejsou jen nic neříkající seskupení písmenek, slov,  jaké můžeme dnes slyšet v našem současném popíku.

Fotografie budu vkládat postupně jak budou vznikat, tak že ty, které toto téma zajímá mohou čas od času nahlédnout, jak se to daří či naopak.

For some time I thinking about  creating a set of photographs of the motives of poems, texts. I've long wondered what texts to use. I discussed the poems Kainara J., his texts in their song used for example V. Mišík, V. Olmerová and from contemporaries singers L. Vondráčková but I finally decided on my favorite female singer and songwriter RADŮZA that captivated me, not only by singing but also the texts in themselves have a lot of the emotion, tenderness, humility and not just only noncommittal group letters, words, what we hear today in our contemporary pop.

Photographies I will upload as they occur gradually, so you who are interested in this topic may from time to time to see how it is doing or not.